http://pejsek-a-kocicka.iocko.cz/wp-content/themes/pako/images/leto/hrad_hasistejn.jpg

Ostrava

Autorem je Štěpánka, publikováno 4. 12. 2011 v rubrice Akce a akcičky; Na cestách; Pejsek a Kočička.

Protože Žížala, kterou jsem poznala na svém vůdcovském kurzu Polojasno 2008, se na začátku října vdává, rozhodla jsem se, že se podívám na její svatbu ve Frýdku-Místku. Nakonec z toho byl víkendový výlet s Alešem a jeho rodiči do Ostravy.

Páteční večer padl na přesun z Prahy do Bohumína, kde jsme se ubytovali v bývalé vodárenské věži přestavěné na penzion (http://www.bospor.info/).

V sobotu ráno jsme se pak s Alešem oblékli jako slušní lidé a vyrazili jsme na svatbu. Při hledání kostela jsme se však ztratili, takže přestože jsme vyrazili poměrně včas, příchod k oltáři jsme již nestihli. Po zhruba hodinovém obřadu jsme strávili ještě další hodinu ve frontě na gratulace – svatbu Žížaly se Stáňou si nemohl nechat ujít plný kostel lidí.

Odpoledne jsme pak vyrazili i s rodiči na hrad Hukvaldy – jeden z našich nejstarších a největších hradů založený kolem roku 1240. Potom jsme se přesunuli zpět do Bohumína, abychom si ještě pořádně užili aquapark, kam jsme měli jakožto hosté penzionu volný vstup. A protože nám v bazéně a na tobogánu pořádně vyhládlo, zašli jsme s Alešem ještě na večeři v nejvyšším patře věže, odkud byl krásný výhled na noční Bohumín. Kromě nás v restauraci nikdo nebyl :-)

V neděli jsme se ráno podívali na vyhlídku z věže na město a přesunuli se do centra Ostravy. S Alešem jsme se podívali na vyhlídkovou věž nové radnice, pak jsme se městem přesunuli na Slezskoostravský hrad. Tam jsme prošli hrad s průvodkyní a ochutnali pár vín, protože tam zrovna byla nějaká vinařská ochutnávková akce. Nakonec jsme se ještě projeli tramvají někam do tramtárie a zpátky ;o)

Fotky (rajče)
Video z jízdy tramvají (youtube)

Komentáře ke článku

Zatím zde nemáme žádný komentář. Ale můžete nějaký hezký přidat ;)

Přidat komentář
:-) 
:-( 
;-) 
:-P 
:-O 
více smajlíků >
 


Rajče Youtube

Co se chystá?

Rubriky

Archiv

Odkazy

Rádio Černá hora Hrady.cz Order of the Stick OOTS.cz